درباره وبلاگ


با سلام
این وبلاگ برای اطلاع رسانی از آلبوم ها و همکاران محسن چاوشی است
شما می توانید جدیدترین خبرهای محسن چاوشی را با ما دنبال کنید
همچنین فول آرشیو کاملی از تمامی کارها و عکس ها و... محسن چاوشی تهیه شده
نويسندگان
امکانات جانبی
       


دانلود آلبوم پرچم سفید محسن چاوشی در انتهای صفحه

آلبوم پرچم سفید پرفروش ترین آلبوم سال 90 شد تنها در 5 روز آخر سال

http://chavoshinews-dl.tk/Pic/News/WhiteFlag--smal-(ChavoshiNews.ir).jpg


دانلود کاور های آلبوم پرچم سفید

اولین نقد فنی آلبوم پرچم سفید توسط دوست عزیزم الیاس انجام شد و بعد از نقد های بی سرو تهی که تعدادشون هم زیاد بود ، این نقد میتونه ذهن مخاطبو نسبت به این آلبوم بیشتر باز کنه و گستردگیه این آلبومو بیش از پیش نشون بده

جامع ترین نقد فنی آلبوم پرچم سفید

توجه : توضيح برخي اصطلاحات مندرج در نقد در ادامه داده شده استدانلود نقد


سبك موسيقي chillout چيل اوت : نمونه اي از موسيقي آرام الكترونيك ميباشد كه از نمونه هاي هم ژانر خود بسيار زيبا و ملوديك تر ميباشد و تركيبي از سبكهاي deep house - ambient - new age و .. ميباشد كه در واقع مشتق گرفته شده از آنهاست .

ترانه هاي پاوربالاد : پاور بالاد Power ballad، نوعی ترانه است که معمولا در آلبومهای هارد راک hard rock، ارینا راک arena rock و هوی متال heavy metal در سالهای 70، 80 و 90 وجود دارد و پس از آن در دهه اخیر به شیوه ای مدرنتر اجرا میشود.
نوعی ترانه عاشقانه است. این ترانه ها غالبا حاوی موضوعاتی احساسی چون اشتیاق، نیاز، عشق و گمگشتگی هستند. این ترانه ها مانند اعتراف نامه ای احساساتی هستند و با موضوع معمول ترانه های متال مانند لذت جویی، خشونت و رمزگونه بودن بسیار متفاوتند
معمولا پاور بالاد با مقدمه ای ملایم با کیبورد یا گیتار آکوستیک، آغاز میشود. تنظیم موسیقی طوریست که درام سنگین و گیتار الکتریکی پیچیده تا زمان همخوانی گروه همخوانان یا حتی تا اواخر ترانه، شنیده نمیشوند. قطعات مربوط به گیتار الکتریکی در نتهای سنگین نواخته میشوند و تا آغاز قطعه بعد تداوم میابند. از طرفی قطعات گیتار سولوی ملودیک و فریاد مانند هم از وجوه تمایز این سبک هستند. اثر متقابل شیوه نواختن واضح و مشخص با بخشهایی که ساز با تحریف و پیچیدگی فراوان نواخته میشود و تنظیم این دو، تاثیر فراوانی بر تنش احساسی موجود در پاور بالاد دارد.
گاهی اوقات این نام به طور عمومی تر و برای توصیف ترانه های راکی که به آهستگی و با آرامش آغاز شده و بتدریج به سوی پایانی قدرتمند اوج میگیرند، به کار میرود .

پست اختصاصی آلبوم پرچم سفید

http://chavoshinews-dl.tk/Pic/Cover/Parchame%20Sefid%20-%20Cover(ChavoshiNews.Ir).jpg

بحث تنظيم در آلبوم

محسن چاوشي و سينا حجازي

آخرين باري كه حضور محسن چاوشي در تنظيم آلبومش پر رنگ بود آلبوم ژاكت بود كه چراغهايي روشن كرد و در قطعاتي كه اخيرا بصورت تك آهنگ منتشر شده و تنظيم هر سه را محسن چاوشي خود انجام داد نشان از بلند پروازيهاي او دارد . اين سه (نخلاي بي سر - ديوار بي در و دلتنگ) تماما اميد ما به تنظيمهاي محسن چاوشيست كه گويا يد طولايي دارد و دل نگراني چاوشي دوستان به تنها نقطه اميد و تكيه گاه تبديل شده ، سينا حجازي كه خود نيز خواننده و تنظيم كننده است از دوستان ديرين و صميمي اوست و شنيده ها حاكي از آنست كه او هم توانسته فضاي نويني را رقم بزند زير صداي او در آهنگ دلتنگ شايد نقش پر رنگ تري را در آلبوم پرچم سفيد به همراه داشته باشد ، به هر حال گمان ميرود راك و بلوز و طبعا تلفيق اين دو سبك با هم و ديگر سبكها دست اين دو يار هميشگي را ميبوسد و برگ برنده و ماندگاري آلبوم تا حد زيادي دستخوش آنهاست .

بي شك در اين آلبوم فرياد هاي عصيانزده محسن چاوشي در گامهاي بالا اجرا شده و اين البوم ميتواند قابليتهاي محسن چاوشي را هر چه بيشتر نمايان سازد .

در هر سبك از موسيقي سازهايي تعريف شده كه در كنار ساز اصلي نقش يك بازيگر مكمل را ايفا ميكنند در موسيقي راك پيانو و در موسيقي بلوز كيبورد و صد البته سازهاي بادي و هارمونيكا كه شايد موجب حضور مجدد بابك صفر نژاد (هارمونيكا كافه هاي شلوغ) بشود

و همانطور كه قبلا اشاره كرديم نوازنده گيتار الكتريك نقش بسزايي ايفا ميكند و تمام اميد ما به اوست اينبار محسن چاوشي به سراغ يكي ديگر از نوازندگان زبده موسيقي ايران رفته شاهرخ پور ميامي
كه در اينجا نمونه اي از سولوهاي شنيدني او را ميگذاريم


در اين گونه آهنگ ها نقش تنظيم كننده و ايضا نوازنده بسيار حياتي است و بايد بخوبي و به اندازه اين سولوها در جاي جاي قطعات نواخته شوند اما اين نكته نيز بايد مد نظر قرار بگيرد كه در موسيقي روز جهان در سبك بلوز از اوايل دهه نود سازهاي بادي كمرنگ شده و بعضا منسوخ شده اند اميدوارم تنظيم كنندگان و مشخصا اهنگساز يعني محسن چاوشي (كه هميشه نظرش براي تنظيم كننده قابل احترام است) بيش از اندازه به سراغ اين مقوله نرود تا از فضاي كسالت آور بدور باشد .

همچنين قابل ذكر است بداهه نوازي و بهتر بگوييم باز گذاشتن دست نوازنده براي هنرنمايي نيز ميتواند بعضا نتيجه خوبي داشته باشد به هر حال شاهرخ پور ميامي جزو برترين و ناميان گيتار الكتريك ايرانست

به اميد شنيدنيها


Amirox

معرفی کامل Amirox


امیر-اوکس متولد اسفند ماه 1365 هست و به درخواست خودش نام واقعیش فاش نمیشه!

امیر-اوکس از سنین پایین با کیبورد آشنایی پیدا کرد و دوستدار هنرمندانی چون سیاوش قمیشی و گوگوش بود و محسن چاوشی را از آلبوم نفرین و خود کشی ممنوع و سنتوری می شناخت و کارهای محسن را دنبال می کرد و سوالی که در ذهن وی بود این بود که چرا محسن چاوشی در سبک تخصصی الکترونیک گام بر نمی دارد که با آلبوم بی نظیر حریص و کارهای استثنایی کوشان به جواب خود رسید، او از کارهای خارجی و هنرمندان بنام دنیا یکی از طرفداران رابرت مایلز و آلبوم های سیب وحشی و آسمان آبی مایلز بود، وی عاشق موسیقی الکترونیک بود و این علاقه به کارهای مایلز پیش زمینه ای شد تا به طور تخصصی به یادگیری موسیقی الکترونیک و تنظیم آن رو بیاورد.

اما محسن چاوشی بعد از آلبوم حریص تعدادی از کارهای امیر-اوکس را می شنود و به او پیشنهاد می کند که یکی از کارها را تنظیم کند و نتیجه ی ان رضایت محسن چاوشی و حضور امیر-اوکس در آلبوم پرچم سفید بود.
تقريبا در هر آلبوم محسن چاوشي در تنظيم سورپرايزي دارد اينبار به جواني اعتماد كرده كه تا كنون نامش براي موسيقي دوستان آشنا نبوده و اولين حضور رسمي اش در عرصه موسيقي است همانطور كه از شواهد پيداست سبك او موسيقي الكترونيك است و گويا فضاي بسيار دلچسب و متفاوتي را رقم زده سبك يكي از تنظيمهاي او Dirty electro اعلام شد كه يكي از زير شاخه هاي موسيقي هاوس است و جالب است كه بدانيد اين سبك از موسيقي زماني اين نام را بخود گرفت (Dirty electro) كه با صداي خشن و خش دار از سوي ديجي هاي استراليايي و امريكايي همراه شد !

شهاب اكبري

شهاب اكبري تنظيم كننده خوش نام و محبوب چاوشي دوستان است كه هميشه كارهاي قابل قبولي را از خود ارائه داده اينبار نيز او با يك قطعه در كنار محسن چاوشي است كه به گفته خودش يك قطعه اسلو 6/8 پاپ ميباشد و عنوان داشته ملودي محسن عزيز نيز بسيار تاثير گذار و زيباست .


كوشان حداد

كوشان حداد كه در البوم پيشين يعني حريص بسيار موفق ظاهر شد اينبار نيز با يك تنظيم در آلبوم حضور دارد بايد منتظر فضايي متفاوت از او باشيم . برای خواندن اطلاعات کامل از این هنرمند به پست اختصاصی کوشان حداد در وبلاگ مراجعه کنید.


ترانه سرايان

حسين صفا - اسلام ولي محمدي و حميد رزاقي

حسين صفا

از كفتر چاهي تا كفتر بغ كرده

همانطور كه قبلا اعلام شده اين البوم بشدت با صفا تر است ، كسي كه به جرات ميتوان بگويك ترانه متوسط نداشته و ترانه هاي زيبا و تاثير گذارش را تنها با صداي چاوشي شنيده ايم رفيق گرمابه و گلستان او
بيتي از قطعه پرچم سفيد كه مضموني اجتماعي دارد و درباره جنگ است اين قطعه طبق شنيده ها بشدت غمگين و تاثير گذارست تنظيم آن نيز با محسن چاوشيست 

قلبمون اون روزا این همه ترک نداشــت
دلمون شور میزد..دستامون نمک نداشت

اين دومين البوم است كه حسين صفا اكثر قطعات را سروده (بعد از البوم لنگه كفش) و مي توان بشدت از اين حوزه مطمئن بود اسلام ولي محمدي نيز قبلا ترانه ماندگار تو كه نيستي از البوم يه شاخه نيلوفر و دلگيرم از او (تك اهنگ) را پيش از اين با صداي چاوشي منتشر كرده.

طراح كاور و عكاس

محسن عسگري


اطلاعات كلي از آلبوم

آلبوم 10 ترک دارد

آهنگساز : محسن چاوشي

ترانه سرايان : حسين صفا - اسلام ولي محمدي (يك قطعه)

تنظيم كنندگان اثر و تعداد قطعات تنظيم شده به شرح زير است :

محسن چاوشی 4 تنظیم
امیر-اوکس         2 تنظیم
سینا حجازی      2 تنظیم
شهاب اکبری      1تنظیم
کوشان حداد       1 تنظیم

تهیه کننده : مسعود دهقان

خبرهای دیگر آلبوم

ترک لیست آلبوم پرچم سفید

1 –مردم آزار  2 –جوابم نكن  3 –خوان هفتصد 4 –با من بمون 5 –خواب بعد از ظهر 6 –بگو مگو  7 –قطار 8 –پرچم سفيد 9 –تقاص
  10 –هر روز پاييزه

ترانه تمامي قطعات را حسين صفا سروده است

ترانه قطعه خوان هفتصد را اسلام ولي محمدي سروده است

قطعه 10هم آلبوم پرچم سفید را ترکی با نام هر روز پاییزه پر کرده که آهنگ محبوب محسن چاوشی در این آلبوم است، ترانه ی آن را حسین صفا و تنظیم آن را نیز خود محسن انجام داده که احتمالا سبک آن راک خواهد بود
نکته جالب در این آلبوم این است که صاحب امتیاز آن رامین بصیرت نیا نیست و انگار امتیازاتی ردو بدل شده که خبر قطعی آن اعلام می شود و منتظر باشید

میکس و مستر کلیه قطعات آلبوم پرچم سفید را AMIROX انجام داده است


نوازنده ی گیتار اسپانیش قطعه ی شهاب اکبری (مجتبی تقی پور) - پیانو (رضا تاجبخش)- محسن چاوشی( کیبرد)


بابك يوسفي (كلارينت) - بابك صفرنژاد (هارمونيكا) - فيروز ويسانلو (گيتار اسپانيش)سيد محمد جاسمي (تار) - شاهرخ پورميامي (گيتار الكتريك و آكوستيك) - اميد حاجيلي (ترومپت) - ایمان قیاسی ( ساز های کوبه ای ) سیامک شکوری (گیتار باس (تقاص))

با تشکر از الیاس

متن شعر های آلبوم پرچم سفید


دانلود آلبوم پرچم سفید در یک فایل زیپ با کیفیت 320


1–مردم آزار
Man – tormenting
خیلی وقته حرفامو از چشام نمی خونی
حالمو نمی پرسی دردمو نمی دونی 
هم ازم گریزونی هم می گی دوسم داری
زخم می زنی اما از جذام بیزاری 
دیر می رسی از راه اسم این زرنگی نیست 
زود می ری اما این عادت قشنگی نیست 
با خودت که درگیری از همه طلبکاری
من که از تو دل کندم بس که مردم آزاری 
هم می گی دوسم داری هم ازم گریزونی 
حالمو نمی پرسی دردمو نمی دونی 
با دروغ همدستی از غرور لبریزی 
جای آبروداری آبرومو می ریزی 
هفت خط ومرموزی مثل مهره ماری 
مهربون شدی امروز باز چه نقشه ای داری
هیشکی ازتو راضی نیست از همه طلبکاری 
من که از تو دل کندم بس که مردم آزاری
2 –جوابم نکن
Do not reject me
جوابم نکن مردم از نا امیدی 
شاید عاشقم شی خدا روچی دیدی 
خیال کن جواب منودادی اما 
عزیزم جواب خدا رو چی می دی
همین جوری اشکام سرازیر میشن 
دیگه از خودم اختیاری ندارم
من از عشق چیزی نمی خوام به جزتو 
ولی از تو هیچ انتظاری ندارم 
صبوریم کمه بی قراریم زیاده 
چقدر بی قرارم من صاف وساده 
عزیزم چقدر سخته دل کندن از تو 
عزیزم چقدر تلخه کام من از تو
نذار زندگیم راحت از هم بپاشه 
جوابم نکن مردم از بی جوابی 
یه چیزی بگو پیش از اینکه بمیرم 
به خوابم بیا پیش از اینکه بخوابی
شب از نیمه های زمستون گذشته
به خوابم بیا پیش از اینکه بمیرم
اگه پا به خوابم گذاشتی عزیزم
یه چیزی بگو بلکه آروم بگیرم
صبوریم کمه بی قراریم زیاده 
چقدر بی قرارم من صاف وساده 
عزیزم چقدر سخته دل کندن از تو 
عزیزم چقدر تلخه کام من از تو
3 –خوان هفتصد
Seven hundred round
این حریف خسته رو خسته تر نکن دیگه 
این درای بسته رو بسته تر نکن دیگه 
این همه سنگ نپاش این همه سخت نگیر
واسه عشق بمون واسه عشق بمیر
من باید چکار کنم منو باورت بشه
که یه کم تحمل و عاشقی سرت بشه
این چه راه و رسمیه این چه امتحانیه 
خوان هفتصدم گذشت این چه هفت خوانیه
چشمات نمی بینن پاهات نمی مونن 
دستات نمی گیرن این دست بی تابو
با من نمی خندی با من نمیخونی
قابل نمی دونی این چشم بی خوابو 
من باید چکار کنم منو باورت بشه
که یه کم تحمل و عاشقی سرت بشه
این چه راه و رسمیه این چه امتحانیه 
4 –با من بمون
Stay with me
چشمات و باز کردی دنیام زیر و روشد 
چشمات و بستی وباز تاریکیام شروع شد 
موهات کهکشونات و چشمات ستاره هاتن
منظومه های شمسی جفت گواره هاتن 
کی بین مهربونا مثل تو مهربونه
نامهربونی با تو ،بد نیست بد شگونه
با من بمون با من بمون 
با من بمون با من بمون 
شب بود خسته بودم چشاموبسته بودم
خورشید سر زد ومن پیشت نشسته بودم
چشاموباز کردم دیدم ازت خبر نیست
دیدم برام تو دنیا از توعزیز تر نیست 
با من بمون با من بمون 
5 –خواب بعد از ظهر
An afternoon nap
عمر زندگی کوتاست مثل شعله کبریت 
عمر هر چی غیراز عشق مثل عمر کوتاهه
همسفر شدن مثل دربدر شدن خوبه
پس قدم بزن با من بین راه وبیراهه
من که قلب کوچیکم بی توکاسه خونه
منکه کاسه چشمم جز تواز کسی پر نیست
دوست داشتن یا عشق دوست دارمت با عشق 
عشق من به دوست داشتن قابل تصور نیست 
عشق چند قدم راهه از اتاق تا ایوون
عشق دستته وقتی میز شامو می چینه
مثل خواب بعدازظهر تلخه اما می چسبه 
مثل چای بعد از خواب تلخه اما شیرینه
من که قلب کوچیکم بی توکاسه خونه
منکه کاسه چشمم جز تواز کسی پر نیست
دوست داشتن یا عشق دوست دارمت با عشق 
عشق من به دوست داشتن قابل تصور نیست 
از پرنده تا لونه از کویر تا بارون
از اتاق تا ایوون عشق بهترین راهه 
اسمون تویی وقتی ماه داره می خنده
عشق من ببین امشب آسمون چقدر ماهه 
6 –بگو مگو
Argument
توخیلی وقته خودتو میخوای بی ابروکنی
روتو ازم بگیریو به هر کی خواستی روکنی
موندن و رفتنت دیگه فرقی نداره واسه من 
اررو چون فروکنی چه در کشی چه تو کنی 
چشم تو دنبال کیه حرف حساب تو چیه 
برای چی خوشت میاد با من بگو مگو کنی
یه بی وفا مثل خودت یه صاف وساده مثل من 
پیدا نمی کنی اگه دنیا رو زیر ورو کنی
توخیلی وقته خودتو میخوای بی ابروکنی
روتو ازم بگیری به هر کی خواستی روکنی
موندن و رفتنت دیگه فرقی نداره واسه من 
اررو چون فروکنی چه در کشی چه تو کنی 
بخیه رو بخیه می زنم به تیکه پاره دلم
این همه وصله پینه رو چطور میخوای روفو کنی
چشم تو دنبال کیه حرف حساب تو چیه 
برای چی خوشت میاد با من بگو مگو کنی
یه بی وفا مثل خودت یه صاف وساده مثل من 

7 –قطار
Train
دلت که می لرزید من با چشام دیدن
تو ذل تابستون چقدر زمستونه
هوا گرفته نبود دلم گرفت اون شب
به مادرم گفتم هنوز بارونه ... هنوز بارونه
قطار رد شدو رفت مسافرا موندن 
مسافرا که برن قطار میمونه
توبرف بارونی قطار قلب منه
قلب شکسته ی من تو برف مدفونه
دونه به دونه غمی، ریل به ریل شبم 
غم توی خونه ی من هر شبو مهمونه
بگو شب بخوابه من بیدارم
من شبو زنده نگه می دارم 
یه شب که سردم بود به مادرم گفتم
هوا که سرد میشه یاد تو میفتم 
طفلی دلش لرزید دلش دوباره شکست 
تو ذل تابستون توکوچه برف نشست
مسافرا شعرن تو برف وبارونی 
قطار قلب منه چشمتوپنجره هاش
پنجره ها بستن مسافرا خستن 
ببار تا دم صبح به فکر هیچی نباش
دونه به دونه غمی، غصه به غصه شبم
کاشکی یه روز صبح شه کاش فقط ای کاش
بگو شب بخوابه من بیدارم

8 –پرچم سفید
White flag
زیر پرچم سه رنگ واسه پرچم سفید 
مادرم دعا می کرد پدرم می جنگید
قلبمون اون روزا اینهمه ترک نداشت 
دلمون شور می زد دستامون نمک نداشت
حالمون اون روزا اگه رو به راه نبود 
عوضش امیدمون کسی جز خدا نبود 
روزای در به دری شبای بمبارون
دنبال نفت بدو تو صف غذا بمون 
دست خالی زیر گوله بارون بودیم 
خسته بودیم اما مرد میدون بودیم 
رفقای مدرسه م هنوزم یادم میان 
کاش می دونستم الان همکلاسیام کجان
خنده های خواهرم لاله بود و پژمرد 
اشکای برادرم سیل شد دنیا رو برد 
سیل خون جاری بود از عطش تا کارون 
خیلیا خاک شدن زیر سقف خونشون 
حاج خانوم بهم میگه به دلم افتاده 
پسرمظلومم پشت در وایستاده
هنوزم بعضی شبا موج بمبه تو سرم 
هنوزم خواب می بینم خونه ریخته رو سرم 
8 سال زندگی با همین دردا گذشت 
8 سال آزگار سخت بود اما گذشت
واسه پرچم سه رنگ زیر پرچم سفید 

9 –تقاص
Vengeance
بختک رو زندگیمون افتاده پا نمیشه
با گریه هیچ دردی از ما دوا نمیشه 
یا هی دروغ گفتیم یا اشتباه کردیم 
ما عشق هم نبودیم ما اشتباه کردیم
این قصه اولش با غم شروع شده 
پس باید آخرش با غم تموم بشه 
اینجوری بهتره حتما مقدره 
تقدیر ما دو تا با هم تموم بشه 
ما که قرارمون بود از عشق هم بمیریم
حتی بلد نبودیم از هم به دل نگیریم 
باید قبول کرد و پای شکست وایساد 
با هر گناه باید کلی تقاص پس داد 
این قصه اولش با غم شروع شده 
پس باید آخرش با غم تموم بشه 
اینجوری بهتره حتما مقدره 

10 –هر روز پاییزه
Every day is autumn
هم دیدنی بودیی هم خواستنی بودی
هم چیدنی بودی هم باغچه مون گل داشت 
زنجیر می خواستم دستتاتو بخشیدی 
از من تا اون دستا هر دره پل داشت
پل بود اما ریخت گل بود اما مرد 
عمر منم قد عشقت تحمل داشت 
هر روز پاییزه هر هفته پاییزه
هر ماه پاییزه هر سال پاییزه 
پنهونم از چشمات ماه پس ابرم 
من کاسه صبرم این کاسه لبریزه 
آروم نمی گیرم از دست زنجیرم 
بی عشق می میرم من روز دیدارم 
از دوستی پر من از دوس دلخور من
آجر به آجر من من پشت دیوارم 
لعنت به این دیدار لعنت به این دیوار 
لعنت به این آوار من زیر آوارم 
هر روز پاییزه هر هفته پاییزه
هر ماه پاییزه هر سال پاییزه 
پنهونم از چشمات ماه پس ابرم 


برچسب‌ها: آلبوم پرچم سفید محسن چاوشی, دانلود آلبوم جدید محسن چاوشی, دانلود دمو آلبوم پرچم سفید با صدای محسن چاوشی, جدیدترین خبرهای آلبوم جدید محسن چاوشی, آخرین اخبار پرچم سفید
دوشنبه دوم بهمن ۱۳۹۱ :: 11:55 ::  نويسنده : Reza